BLOG

CZYM JEST KREATYWNOŚĆ?
05.04.16

"WIDZISZ RZECZY I MÓWISZ "DLACZEGO?" A JA ŚNIĘ RZECZY, KTÓRYCH NIGDY NIE BYŁO I MÓWIĘ "DLACZEGO NIE?" - George Bernard Shaw.

Kreatywność jest podstawą rozwoju człowieka. Nigdy nie była jeszcze tak ważna jak w obecnych czasach. Przemiany następują w bardzo szybkim tempie i coraz trudniej im dotrzymać kroku. To właśnie dzięki twórczości, kreatywnemu myśleniu możemy sobie z tym poradzić.

Kreatywność jest przeciwieństwem naśladownictwa.

Jest zdolnością do tworzenia czegoś nowego, dostrzegania ograniczeń tkwiących w rozmaitych sytuacjach, reagowania na nie w sposób nowatorski i skuteczny.

Nie ma żadnej żelaznej zasady kreatywnego myślenia.

Bycie osobą kreatywną oznacza widzenie tej samej rzeczy jak wszyscy inni, lecz myślenie otej rzeczy w inny sposób.

Kreatywność to cecha pozwalajaca tworzyć, rozpoznawać nowe pomysły, możliwości, które mogą być pomocne w rozwiązywaniu problewów komunikowania się z innymi.

Osoba kreatywna ma zdolność do łączenia istniejących, często niedostrzegalnych przez innych faktów, zjawisk, potrafi iść "pod prąd", mierzyć się z wyzwaniami w sposób odmienny, często nawet sprzeczny z tym co usiłują zrobić inni.

Twórczość może występować u danej osoby w różnym nasileniu, od minimalnego do unikatowego.

Bez wzgledu na to, czy potrzebujesz kreatywnego myślenia w sprawach codziennych, prostych, czy też marzysz o wielkich osiągnięciach - aby rozwijać swój potencjał twórczy powinieneś zdobywać wiedzę i zwiekszać sprawność myślenia.

Kreatywność nie jest rzadkim darem, talentem. Każdy z nas ma potencjał, by stać się pod tym względem osobą wybitną.